naše škola

akce školy - 2010/2011

ZTRACENÁ DUŠE NÁRODA
Příběhy bezpráví
Tento rok je již pátý, kdy se naše škola účastní projektu „Příběhy bezpráví“, který nám přibližuje komunistický režim a československé dějiny tentokrát formou filmu Ztracená duše národa,který popisuje život lidí, kteří v komunistickém režimu žili a kteří zažili jeho krutost. Dokumentární filmy se jmény – Ztráta důstojnosti, Ztráta slušnosti,Ztráta tradice a Ztráta víry,byly režírovány Olgou Sommarovou, vytvořeny společností Člověk v tísni. Pomoc při realizaci poskytla také Česká televize. Dokumentární filmy o tehdejším Československu shlédla 9. třída a tím posílila své znalosti v dějepise a pochopila život lidí, kteří, teď již staří, často v slzách vyprávěli své kruté zážitky, nad kterými se dá jen nechápavě kroutit hlavou.
                                                                                             Hřebíková, 9.třída

Afrika
Ve čtvrtek 11. listopadu 2010 se na naší škole uskutečnila přednáška o Africe. Přednáška byla zvlášť pro 1. a 2. stupeň. Přijel pán z Brna, novinář a reportér, který už v Africe několikrát byl a ukazoval nám své fotografie zvířat a videa i třeba několik let stará, abychom viděli, jak se příroda a počet zvířat změnil. Některá zvířata už jsou na pokraji vyhynutí a to vše zavinil člověk. Někteří lidé je loví jenom pro to, aby mohli jejich kožešinu nebo kly prodat a nebo si je doma vystavili jako trofej. Jsou ale také lidé, kteří se snaží přírodě pomáhat a chránit vše živé, co v ní je. Přednáška se nám velice líbila a byla i poučná. Doufáme, že se uskuteční další přednáška na podobné téma.
                                                                                             Křivánková Z.
                                                                                                 8.třída
Drakiáda
Dne 1. října 2010 se konala jubilejně druhá drakiáda v historii školy. Účast byla překvapivě vysoká, oproti minulému roku. Bylo dosaženo rekordního počtu účastníků. Celá soutěž trvala asi hodinu a půl. Za dobu soutěže, věřte mi, byli soutěžící velice vyčerpáni a maminky tak měly večer méně práce s uspáváním svých dětí.
Co bylo příčinou? Účastníci soutěže totiž měli velký prostor, aby své draky dostali do vzduchu. Ani nevadilo, že téměř nefoukal vítr. Prostě se všichni proběhli.
Teď trochu pravidel a něco k popisu disciplín. Soutěžící museli mít svého draka. Dětem do osmi let mohli pomáhat rodiče. Disciplíny byly tři. Vzhled, nejdelší doba ve vzduchu a nejvyšší let. Téměř všichni dostali sladkou odměnu, protože v každé disciplíně byla odměněna první tři místa. V redakci školního časopisu si myslíme, že se soutěž účastníkům líbila a naši nástupci ji jistě příští rok zopakují. Doufejme, že jsme zavedli tradici, která se bude s radostí rok co rok dodržovat.
                                                                                               Pavel Kutina, 9.třída

úřední e-deska